Skip to main content

Історія закладу

Вишнівський Центр творчості дітей та юнацтва – широкодоступний Державний позашкільний навчальний заклад, створений засновником – Києво-Святошинським районним відділом народної освіти в 1987 році як Будинок піонерів.

Виконавчим комітетом Києво – Святошинської районної ради народних депутатів Київської області було прийняте рішення № 45 від 17 лютого 1987 року «Про передачу бувшого приміщення районного вузла зв’язку в м. Вишневе по вул. Зеленій 8 районному відділу народної освіти для відкриття міського Будинку піонерів та школярів». (Підстава: ф. № І, оп. № І, справа № 1142, аркуш – 460).

Наказом № 615 від 29 серпня 1987 року по Києво – Святошинському районному відділу народної освіти з 1 вересня на посаду директора Вишнівського Будинку піонерів була призначена Черненко Тамара Семенівна

На посаді директора, Тамара Семенівна пропрацювала три роки. За цей час було створено матеріально – технічну базу Будинку піонерів та здійснювався підбір кадрів.

В 1990 році на посаду директора було призначено Юхименко Віктора Миколайовича. (Наказ № 582 від 27.08.1990 р.)

Кількість гуртків і груп безперервно зростала. В зв’язку з цим була введена посада методиста, на яку з 1 вересня 1990 року була призначена Меньник Алла Володимирівна (наказ № 572 від 23.08.1990 року по Києво-Святошинському районному відділу народної освіти). Гуртковою роботою було охоплено понад 2500 дітей міста. Зважаючи на те, що установа має лише три навчальних кабінети, близько 70% гуртків працюють на базі шкіл міста Вишневого.

В цей час починається розробка авторських програм творчими педагогами. Були розроблені та проходили апробацію програми школи естетичного виховання для дошкільнят. Заклад продовжує працювати над проблемою підвищення ефективності гурткової роботи. Створена мережа гуртків, секцій, клубів оптимально забезпечує вирішення таких проблем:

– Розвиток творчих інтересів дітей;

– Профілактика дитячої злочинності;

– Налагодження роботи з дітьми-інвалідами.

В 1993 році відповідно до ст.16 Закону Української РСР «Про освіту» та тимчасових положень «Про середню загальноосвітню школу України», «Про позашкільний навчально-виховний заклад України» та розпорядження Представника Президента України в Києво-Святошинському районі Київської області № 163 від 23.02.1993 року Будинок піонерів та школярів м. Вишневого було перереєстровано у Вишнівський Будинок дитячої творчості. (Підстава: ф. № 7, оп. № 1, справа № 35, аркуш – 1, 2).

Основними завданнями та принципами роботи Вишнівського Будинку дитячої творчості відповідно до статуту визначені:

– Створення виховної роботи в місті;

– Професійна орієнтація;

– Пошук та розвиток творчих обдарувань;

– Удосконалення роботи з дітьми-інвалідами та дітьми схильними до правопорушень.

Гуртковою роботою було охоплено 2600 учнів м. Вишневого. Основними напрямками роботи закладу залишаються: естетичний, технічний, декоративно-вжитковий та еколого-натуралістичний. Матеріальна база для роботи гуртків створюється спільними зусиллями адміністрацій ВБДТ та шкіл м. Вишневого. Так була створена авторська програма інтелектуальної гри для старшокласників «Колір» (Стаменова Т.А., Стаменов А.В.),

З 01.04.97 на посаду директора закладу було призначено Стаменову Тетяну Анатоліївну, Відмінника освіти України, яка працювала в закладі з перших днів його створення керівником гуртка в подальшому культорганізатором. Нагороджена нагрудним знаком «Софія Русова»

Розпорядженням Києво-Святошинської райдержадміністрації №74 від 23.02.98 року Будинок дитячої творчості був перереєстрований як Вишнівіський Центр творчості дітей та юнацтва.

Центр є складовою частиною безперервної освіти, спрямований забезпечити потреби особистості у творчій самореалізації, здобуття додаткових знань, умінь та навичок, розвитку творчих обдарувань та організації дитячого дозвілля.

Заклад – установа комплексного спрямування, який передбачає багатопрофільну структуру, де діти в гуртках, секціях, клубах, творчих об’єднаннях задовольняють свої різнобічні інтереси. Роботою гуртків охоплені діти віком від 3 до 21 року.

В 2000 році Вишнівський Центр творчості дітей та юнацтва пройшов державну атестацію та був атестований як заклад високого рівня освітянської діяльності. В 2012 році ВЦТДЮ вдруге пройшов державну атестацію та підтвердив рівень освітянської діяльності як високий з відзнакою. На сьогоднішній день педагогічний склад закладу становить 62 педагогічних працівника, серед них : з вищою освітою 47, відмінників освіти 7, вчителів методистів 4, вчителів вищої категорії 15. лаурат “Соросівської премії” – 1, майстер спорту України – 2, Заслужений тренер України – 1, чемпіон світу – 1, керівників гуртка – методист – 8.

Педагогічний колектив Вишнівського Центру творчості дітей та юнацтва працює над проблемою удосконалення системи роботи методичних об’єднань «Метод проектів – життєва практика формування життєвої компетентності вихованців» та такими основними завданнями:

– впровадження в практику інноваційних навчально – виховних технологій;

– пошук, розвиток і підтримка обдарованих дітей;

– проведення системи заходів спрямованих на розвиток творчого потенціалу педагогів, вивчення і узагальнення їх педагогічного досвіду

– розширення та удосконалення програмно – методичного забезпечення для здійснення навчально – виховного процесу в творчих об’єднаннях різних напрямків;

– співпраця керівників гуртків з психологом;

– посилення співпраці з загальноосвітніми закладами.

Центр охоплює гуртковою роботою 1857 вихованців, міських 936 дітей, сільських 920, які займаються в 16 філіях. Всі діти займаються в 16 творчих об’єднаннях, 67 гуртках , що становить 128 груп.

Пріоритетними напрямками роботи закладу є особисто – зорієнтоване навчання, робота з обдарованими дітьми, робота з категорією соціально – незахищених дітей, Мала Академія Наук яка працює протягом 15 років.

Протягом останніх 12-ти років у закладі створювалась виховна система, яка має назву «Крокус». Кредо цієї системи: «Дитина не амфора, яку треба наповнити знаннями, а факел, який треба запалити». Опис виховної системи був представлений на Всеукраїнський конкурс Виховних систем і зайняв ІІ місце. Автори – укладачі були відзначені іменними грамотами Міністерства освіти і науки України.

З 1998 року в закладі працює наукове об’єднання творчо-обдарованих дітей «ЮТТА», членами об’єднання було написано та захищено на різних етапах 83 науково-дослідницьких роботи.

Вихованці закладу – переможці обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів та фестивалів, в рамках програми “Обдаровані діти України” щомісячно отримують стипендію Голови Районної державної адміністрації в розмірі від 100 до 150 гривень.

В закладі працює дитяче самоврядування. Так модель самоврядування в гуртку «Витівник» Керівник Бондаренко Галина Миколаївна зайняла ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі.

Центром проводиться значна культурно – масова робота для гуртківців, батьків та мешканців міста: свята, конкурси, вечори для молоді, виставки дитячих виробів. Традиційними стали благодійні виступи вихованців для дітей школи – інтернату для слабозрячих дітей, для курсантів військового ліцею ім. Івана Богуна, для вихованців Дитячого будинку змішаного типу «Родина»

На сьогоднішній день Вишнівський центр творчості дітей та юнацтва є взірцем позашкільної роботи не тільки в місті, але і далеко за його межами. Серця і душі педагогічного колективу та вихованців завжди відкриті для спілкування та творчого пошуку.

Вітаєм Вас щиро у нашій оселі!
Бажаємо миру і настрою веселого,
А щоб не відходить від давніх традицій-
Прийміть хліб із сіллю, як завжди годиться!
Оселя в нас скромна – та дружна родина,
Талант тут проявить кожна дитина.
Ми вдячні всім Центром за вашу турботу.
Будь-ласка поглянте й на нашу роботу.